Bezpieczeństwo pieniędzy przeznaczonych na zakup mieszkań dzięki rachunkom powierniczym

Strona główna » Aktualności » Bezpieczeństwo pieniędzy przeznaczonych na zakup mieszkań dzięki rachunkom powierniczym
Bezpieczeństwo pieniędzy przeznaczonych na zakup mieszkań dzięki rachunkom powierniczym

Zgodnie z Ustawą deweloperską z dnia 16 września 2011 roku, każdy deweloper – w tym Arkada Invest – ma obowiązek korzystać z mieszkaniowych rachunków powierniczych.

Będąc jednym z czołowych deweloperów na bydgoskim rynku mieszkaniowym, korzystamy z rachunków powierniczych dla wszystkich naszych inwestycji, powierzając ich prowadzenie mBankowi.

Oznacza to, że kupując nowe mieszkanie w Arkada Invest, wpłacasz pieniądze na przypisany Tobie bankowy rachunek powierniczy. Bank przekazuje nam środki (w wartości odpowiadającej procentowemu wykonaniu inwestycji), dopiero gdy zakończymy dany etap budowy.

ZOBACZ VIDEO – Rachunek powierniczy – co jeszcze powinieneś wiedzieć?

Przekazanie pieniędzy z rachunków następuje po zakończeniu każdego kolejnego etapu budowy, czego potwierdzeniem jest jej kontrola przez uprawnioną instytucję, współpracującą w tym zakresie z mBankiem.

Na mieszkaniowym rachunku powierniczym mogą być gromadzone wyłącznie pieniądze powierzone przez nabywców nowych mieszkań – na podstawie odrębnych umów deweloperskich. Za prowadzenie rachunków powierniczych płacimy my, czyli Arkada Invest.

Za nami także pomyślnie i terminowo zrealizowane inwestycje deweloperskie na terenie Bydgoszczy, które powstały dzięki częściowemu finansowaniu budów przez mBank.

rachunki powiernicze mbank