Ceny nowych mieszkań w Bydgoszczy

Strona główna » Porady » Ceny nowych mieszkań w Bydgoszczy
Ceny nowych mieszkań w Bydgoszczy

Bydgoszcz to miasto, które już od wielu lat cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród inwestorów oraz osób poszukujących nowego miejsca do zamieszkania. Dynamiczny rozwój i atrakcyjność Bydgoszczy sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się właśnie na zakup nowego mieszkania w tym pięknym mieście położonym nad wodą. Oczywiście jednym z kluczowych czynników, na które zwracamy uwagę podczas wyboru naszego wymarzonego mieszkania jest jego cena. Dlatego dziś to właśnie na cenach nowych mieszkań w Bydgoszczy postaramy się skupić. Koniecznie czytaj więc dalej!

Ile kosztuje metr kwadratowy nowego mieszkania w Bydgoszczy?

Odpowiedź jest prosta: to zależy. Cena metra kwadratowego za mieszkanie z rynku pierwotnego w Bydgoszczy jest bowiem uzależniona od wielu czynników. Wpływ na cenę mają między innymi: lokalizacji inwestycji, standard inwestycji oraz wykończenia mieszkania, piętro, ale też metraż lokalu. Najprościej więc wskazać średnią cenę za m2, która według danych Rynku Pierwotnego za grudzień 2023 r. wynosiła 9 407 zł/m2. 

Tym samym w podziale na wielkość mieszkań, można wskazać następujące:

  • Mieszkania do 30m2 – średnia cena 10 765 zł/m2
  • Mieszkania 30-50 m2 – średnia cena 9 674 zł/m2
  • Mieszkania 50-70 m2 – średnia cena 9 050 zł /m2
  • Mieszkania 70-100 m2 – średnia cena 9 089 zł/m2
  • Mieszkania 100-120 m2 – średnia cena 9 417 zł/m2

Powyższe dane pochodzą z platformy Big Data Rynek Pierwotny, grudzień 2023 r.

Warto mieć na względzie są to uśrednione ceny. Dlatego szukając na przykład 3-pokojowego mieszkania o powierzchni 66 m2 możesz znaleźć mieszkanie w cenie niższej np. 8 200 zł/m2 a nie 9 050 zł/m2. Chcąc poznać dokładne ceny mieszkań, warto skontaktować bezpośrednio z deweloperem.

Sprawdź nasze aktualne inwestycje w Bydgoszczy >>>

Czy warto zainwestować w mieszkania w Bydgoszczy?

Jak najbardziej! W obecnych czasach Bydgoszcz cieszy się stabilną sytuacją na rynku nieruchomości, a także notuje dynamiczny wzrost cen nowych mieszkań. Warto jednak mieć na uwadze, że w dalszym ciągu nieruchomości w Bydgoszczy są tańsze od nieruchomości w Warszawie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu czy Krakowie.

Średnia cena za metr kwadratowy powierzchni mieszkaniowej w Bydgoszczy wynosi powyżej 9000 zł. Należy też cały czas pamiętać, że koszty związane z zakupem nowego mieszkania zależą od wielu czynników — na przykład lokalizacji, powierzchni czy standardu wychowania bądź dodatkowych udogodnień.

Gdzie jest najdrożej?

Bydgoszcz może zaoferować naprawdę sporo atrakcyjnych lokalizacji. Trzeba się jednak liczyć z tym, że centrum i okolice Starego Miasta czy popularne Bartodzieje są miejscami, w których nowe mieszkania są znacznie droższe. Dzieje się tak, chociażby ze względu na świetną lokalizację, bliskość infrastruktury miejskiej czy innych istotnych udogodnień.

Oczywiście, jeśli nie zależy Ci na tym by mieszkać w najdroższych lokalizacjach, z powodzeniem możesz rozpocząć poszukiwania wymarzonego mieszkania w innych, ale równie atrakcyjnych dzielnicach, jak na przykład Flisy, Czyżkówko, Wzgórze Wolności czy w Fordonie, który nadal jest niedoceniany. Nowo powstające osiedla w tych lokalizacjach mogą być świetnym miejscem do życia, ale też doskonałą lokatą kapitału.

Cena całościowa czy za metr kwadratowy

Duży wpływ na cenę nowych mieszkań w Bydgoszczy ma oczywiście też ich metraż. Te, które najczęściej znajdujemy, przeglądając oferty, mają od 30 do 60 metrów kwadratowych i są to układy 2-pokojowe, 3-pokojowe i zdarza się też, że 4-pokojowe. Tu warto pamiętać, że te najmniejsze mieszkania będą w rezultacie też najtańsze całościowo. Nie powinniśmy więc porównywać mieszkań w kontekście ceny za metr kwadratowy, tylko ceny ostatecznej.

Jeśli planujesz zakup nowego mieszkania w Bydgoszczy, zachęcamy także do zapoznania się z innymi poradami, które znajdziesz na naszej stronie.

Chcesz wiedzieć, ile kosztują mieszkania w naszych inwestycjach. Zobacz, co aktualnie realizujemy i skontaktuj się z nami. Z przyjemnością udzielimy informacji o cenie i przekażemy dodatkowe informacje.

Sprawdź nasze aktualne inwestycje w Bydgoszczy >>>

Pozostałe porady