Dlaczego warto mieszkać w Fordonie?

Strona główna » Porady » Dlaczego warto mieszkać w Fordonie?
Dlaczego warto mieszkać w Fordonie?

Fordon prawie 50 lat temu, bo do 1973 roku, był odrębnym miastem. Natomiast dziś to największa dzielnica Bydgoszczy licząca około 70 000 mieszkańców, w której powstają nowe osiedla do zamieszkania stanowiące konkurencyjną alternatywę dla starego budownictwa z tak zwanej wielkiej płyty. Co istotne, nowe mieszkania w stanie deweloperskim są bardzo atrakcyjne cenowo. Widząc duże zainteresowanie mieszkaniem w Fordonie zarówno wśród młodych osób, jak i seniorów, odpowiemy na pytanie, dlaczego warto mieszkać w Fordonie?

Fordon – zielona dzielnica Bydgoszczy

Fordon od lat zdobywa serca przede wszystkim tych, którzy cenią sobie mieszkanie w bliskim otoczeniu zieleni. Wszystko to za sprawą naprawdę rozległych terenów zielonych. Wystarczy udać się w kierunku Górek Fordońskich zlokalizowanych przy Dolinie Śmierci, przy Górze Szybowników czy słynnym Dąbie Napoleona. To jednak nie wszystko. Ciekawym miejscem na spędzanie wolnego czasu są także tereny nadwiślańskie, a szczególnie wały na zboczach doliny Wisły oraz rewitalizowane nadbrzeże. Te lokalizacje idealnie nadają się jako kierunek wycieczek rowerowych oraz spacerów z psiakami, znajomymi i rodziną.

Jeśli mowa o wycieczkach rowerowych, warto wspomnieć, że w Fordonie nie brakuje specjalnie wyznaczonych ścieżek rowerowych, które są także atrakcyjnymi trasami dla osób lubiących biegać oraz jeździć na rolkach. Niemal w każde miejsce można wygodnie przedostać się rowerem korzystając także z licznych stacji rowerów miejskich znajdujących się także w pobliżu nowych osiedli, jak osiedle forDOM, przy ulicy Produkcyjnej. Tuż obok znajduje się także las oraz boisko do gry w piłkę.

Relacja z budowy osiedla forDOM – maj 2022

 

Osiedle forDOM – blisko do sklepu, blisko do szkoły

Komunikacyjnie Fordon ma sporo za zaoferowania. Chcąc skorzystać z komunikacji miejskiej, można wybrać się w trasę autobusem, wygodnym tramwajem lub… pociągiem jadąc ze stacji Bydgoszcz Fordon na stację Bydgoszcz Główna. Transport miejski jest bardzo rozbudowany, a poszczególne linie kursują nawet co 10 minut. Dzięki temu można wygodnie i szybko dojechać nie tylko do centrum Bydgoszczy, ale także do niedalekiej przychodni, szkoły, uczelni czy marketu spożywczego.

Prawdziwe zagłębie sklepowe Fordonu mieści się w okolicach Galerii Fordon przy ulicy Skarżyńskiego. Zaraz obok znajduje się oblegane zwłaszcza w soboty targowisko obfitujące w stoiska lokalnych dostawców owoców i warzyw, a także większe markety jak Kaufland, Biedronka, Media Markt, Lidl, Carrefour i Aldi. Na linii trasy tych wszystkich sklepów znajdują się także Kościół pw. Św. Mateusza, a także inne sklepy i usługi jak lokalne piekarnie, fryzjerzy, kwiaciarnie, Poczta Polska i banki. Mieszkając w okolicy można załatwić wiele spraw w krótkim czasie.

Niemal na każdym osiedlu w Fordonie znajduje się przedszkole i szkoła podstawowa, dzięki czemu dzieci nie muszą przemierzać długiej drogi na lekcje. Przykładowo mieszkańcy osiedla forDOM do najbliższej Szkoły Podstawowej nr 27, przy ulicy Sielskiej, mają zaledwie 200 metrów trasy, a więc 2 minuty spacerem. Natomiast uczelnie wyższe, takie jak Wydział Zarządzania Politechniki Bydgoskiej to 9 minut drogi pieszo, a dostanie się do całego kampusu Politechniki Bydgoskiej to około 20 minut jazdy komunikacją lub 6 minut jazdy własnym autem.

tramwaj w fordonie bajka

Nowe mieszkania w Bydgoszczy

Jeśli nadszedł właśnie czas na ważną życiową decyzję jaką jest kupno własnego mieszkania w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na nowe mieszkania na sprzedaż w Fordonie, które można zaaranżować samodzielnie zgodnie z własnym uznaniem, dopasowując je do własnego stylu życia, bez kompromisów czy szukania półśrodków, jak ma to często miejsce w przypadku mieszkań używanych. Gdzie takich nowych mieszkań szukać? Najlepiej bezpośrednio u bydgoskiego dewelopera, który buduje mieszkania w Fordonie i przedstawi wszystkie szczegóły dotyczące lokalizacji osiedla, a także możliwości zakupu mieszkania.

Fordon to dzielnica Bydgoszczy o długiej i ciekawej historii, która za sprawą nieruchomości skupia zarówno młodszych, jak i starszych mieszkańców. Nie bez powodu na szczególną uwagę zasługują nowe mieszkania deweloperskie, które okazują się często tańsze niż te zlokalizowane bliżej centrum, a jednocześnie bardzo atrakcyjne pod względem lokalizacji, otoczenia, a także architektury budynków.

mieszkania na sprzedaż fordon

Mieszkania od dewelopera – Fordon

Mieszkania w Fordonie zainteresują każdego, kto chce żyć w spokojnym otoczeniu pozbawionym zgiełku miasta, ale zarazem mieć dostęp do wszystkiego, co na co dzień niezbędne: sklepów, szkół czy wygodnej komunikacji miejskiej zapewniającej wygodny dojazd do centrum.

Fordon gwarantuje też wszelkie przywileje przebywania z dala od miasta. Mieszkania w stanie deweloperskim można dowolnie aranżować, oczywiście bez naruszenia konstrukcji budynku. Z kolei ogródki i balkony pozwalają na relaks na świeżym powietrzu. A jeśli przyjdzie ochota na rekreację poza domem – nic prostszego. Fordon to dzielnica, która zachęca do spacerów, wycieczek rowerowych i innych form aktywności. Park Milenijny, liczne orliki, korty tenisowe, place zabaw, modernizowane właśnie nabrzeże Wisły czy znajdujący się za rzeką tereny zielone, to tylko niektóre z atrakcji dzielnicy, które warto odkryć.

W Fordonie odnajdzie się każdy – student, rodzic, senior. Lokalizacja nowych mieszkań deweloperskich została przemyślana w taki sposób, aby korzystanie ze sklepów, punktów usługowych oraz połączeń z centrum było jak najwygodniejsze. I tak właśnie jest na osiedlu forDOM w Bydgoszczy, na którym można jeszcze zamieszkać.

Szukasz nowego mieszkania w Fordonie? Zobacz dostępne mieszkania z naszej oferty >>>

Pozostałe porady