Gdzie najlepiej mieszkać w Bydgoszczy?

Strona główna » Porady » Gdzie najlepiej mieszkać w Bydgoszczy?
Gdzie najlepiej mieszkać w Bydgoszczy?

Bydgoszcz, miasto o bogatej historii, malowniczych zakątkach i rozwiniętej infrastrukturze, przyciąga coraz więcej mieszkańców poszukujących idealnego miejsca do życia. W tej rozległej metropolii znajdują się różnorodne dzielnice. Każda z nich może zaoferować unikalny charakter oraz różne możliwości. Jeśli Ty również rozważasz zmianę dzielnicy na nową lub nawet przeprowadzkę do Bydgoszczy warto zastanowić się, która dzielnica spełnia najlepiej Twoje oczekiwania.

Poniżej przedstawiamy przygotowany specjalnie dla Ciebie mini przegląd najciekawszych lokalizacji. W tym wpisie poznasz między innymi Bartodzieje, Wzgórze Wolności, Flisy/Czyżkówko, a także Fordon. Czytaj dalej!

Bartodzieje – zieleń i spokój

Bartodzieje to jedna z najchętniej wybieranych dzielnic do życia w Bydgoszczy. Dlaczego? Wszystko za sprawą bogatej infrastruktury, dobrej komunikacji oraz bliskości zieleni. Głównym miejscem wypoczynku, szczególnie latem jest Park nad Balatonem, nad którym znajduje się akwen otoczony dookoła bulwarem, ławeczki do wypoczynku, a także bogata zieleń. Zaraz obok znajduje się wybieg dla psów, miasteczko rowerowe oraz nowoczesny plac zabaw dla dzieci. Dużą popularnością cieszy się także Targowisko na Bartodziejach, na którym codziennie można kupić świeże owoce i warzywa, a także pieczywo i inne produkty od lokalnych przedsiębiorców.

Bartodzieje to spokojna dzielnica to zamieszkania w Bydgoszczy, dlatego tak chętnie jest wybierana przez rodziny z dziećmi. To właśnie tutaj znajdują się liczne przedszkola i szkoły, które sąsiadują z atrakcyjnymi osiedlami, ale też dodatkowe atrakcje czy placówki zdrowia. Bartodzieje cieszą się także doskonałymi połączeniami komunikacyjnymi, gdzie z łatwością rowerem, autobusem i tramwajem można przedostać się do centrum miasta czy innych dzielnic.

Bartodzieje Balaton
Bartodzieje – widok na Park nad Balatonem w Bydgoszczy

Wzgórze Wolności i wysoka zabudowa

Niewątpliwie Wzgórze Wolności to dzielnica, która jest bardzo dobrze zagospodarowana. Króluje tu bardzo wysoka zabudowa mieszkalna, gdzie dominują 12-kondygnacyjne budynki. Z najwyższych pięter podziwiać można atrakcyjną panoramę miasta. Dookoła bloków nie brakuje także pełnej infrastruktury, która gwarantuje szybki i łatwy dostęp do sklepów, punktów usługowych, ale też szkół i placówek zdrowotnych.

Ta część miasta jest bardzo dobrze zurbanizowana, dlatego z pewnością przypadnie do gustu inwestorom, studentom czy osobom lubiącym zgiełk. A wszystko ze względu na bliskość centrów handlowych jak np. Zielone Arkady przy ul. Kujawskiej oraz różnorodnych punktów usługowych.

Wzgórze Wolności Bydgoszcz
Wzgórze Wolności w Bydgoszczy i widok na rondo Toruńskie

Flisy w otoczeniu wody i zieleni

Z pewnością wśród osób czytających ten wpis są i tacy, którzy nie wyobrażają sobie swojego miejsca na świecie bez bliskiej odległości wody. Dla takich właśnie osób podpowiadamy: Flisy bądź Czyżkówko! Dlaczego? A no dlatego, że to dzielnice praktycznie otoczone wodą. Flisy, które są położone nad Kanałem Bydgoskim oraz Czyżkówko, przy którym płynie Brda, oferują naprawdę unikatową atmosferę, która łączy spokój właśnie z bliskością wody.

To tam będziesz mieć bezpośredni dostęp do malowniczych szlaków wodnych, zieleni oraz niezwykłych parków i bujnej zieleni. Flisy i Czyżkówko to spokojne dzielnice, z których bardzo łatwo dostać się do centrum. Miłośnicy wodnych aktywności i osoby ceniące sielski nastrój z pewnością pokochają te rejony Bydgoszczy.

Flisy i Kanał Bydgoski
Flisy – Śluza Czyżkówko nad Kanałem Bydgoskim

Fordon – zielona enklawa miasta

Fordon to jedna z najbardziej zielonych i dynamicznie rozwijających się dzielnic na wschodnich obrzeżach Bydgoszczy. Z jeden strony zielona, z drugiej zaś pełna nowoczesnej infrastruktury. Fordon oferuje inwestorom całe mnóstwo nowoczesnych osiedli mieszkaniowych, które są znakomicie połączone komunikacyjnie z resztą miasta. Co ważne, w tejże dzielnicy nie brakuje także zieleni i licznych ścieżek rowerowych, dzięki którym można szybko przemieszczać się między osiedlami oraz podziwiać piękne krajobrazy.

Na szczególną uwagę zasługują Górki Fordońskie, tereny nadwiślańskie oraz nowoczesne bulwary nad Wisłą w Starym Fordonie. W Fordonie znajdują się także liczne markety i usługi, czyli wszystko co niezbędne do wygodnego życia zarówno dla młodych, rodzin z dziećmi, jak i seniorów.

Nowe osiedle w Fordonie
Nowoczesne osiedle forDOM w Fordonie przy ulicy Produkcyjnej

Bydgoszcz – zamieszkaj na swoim

Każda z wymienionych wyżej dzielnic ma swoje unikalne cechy, dostosowane do różnorodnych oczekiwań mieszkańców. Bartodzieje, Wzgórze Wolności, Flisy i Fordon są z pewnością dzielnicami, w których warto zamieszkać, ponieważ gwarantują wygodę mieszkania. Przed dokonaniem ostatecznej decyzji, warto więc zastanowić się więc nad własnym stylem życia, preferencjami i priorytetami. Bydgoszcz to miasto oferujące dużą różnorodność, a wybór właściwej dzielnicy to klucz do stworzenia harmonijnego otoczenia, gdzie poczujesz się jak w domu.

Sprawdź, jakie inwestycje mieszkaniowe realizujemy w tych dzielnicach Bydgoszczy >>>

Pozostałe porady