Chcesz kupić nowe mieszkanie? Dokładnie poznaj okolicę!

Strona główna » Porady » Chcesz kupić nowe mieszkanie? Dokładnie poznaj okolicę!
Chcesz kupić nowe mieszkanie? Dokładnie poznaj okolicę!

Lokalizacja, liczba pokoi, układ mieszania, jego usytuowanie, ogródek, balkon – to elementy, na których w szczególności skupiasz swoją uwagę podczas poszukiwania idealnego mieszkania. Ale jest jeszcze jedna, bardzo ważna rzecz, a mianowicie – OKOLICA. Warto ją wcześniej poznać, by wiedzieć, jak wygodnie będzie Ci się mieszkać w nowym miejscu.

Zagospodarowanie przestrzeni

Na początek warto przyjrzeć się lokalizacji odwiedzając ją osobiście. W ten sposób łatwiej będzie Ci wyobrazić sobie przestrzeń, z którą będziesz obcować na co dzień. Kluczową kwestią jest również plan zagospodarowania przestrzennego. Decydując się na kupno mieszkania deweloperskiego, dane na temat możliwości zagospodarowania terenu w promieniu 1 kilometra od inwestycji, znajdziesz w prospekcie informacyjnym, który możesz otrzymać kontaktując się z naszymi doradcami w Biurze Sprzedaży. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Cicha i zielona okolica

Najlepiej wybrać mieszkania w inwestycjach położonych z dala od głównych ulic, zlokalizowane w pobliżu parku lub lasu. To najlepsza opcja dla osób, które dużo pracują, a mieszkanie ma być dla nich miejscem odpoczynku. Doskonale byłoby patrzeć na park i wodę z okien swojego mieszkania, a każdego dnia odbyć krótki spacer na świeżym powietrzu bez konieczności wyjazdu za miasto. Taki komfort zapewnia między innymi Park przy Balatonie, obok którego powstaje nasza luksusowa inwestycja Balaton Apartamenty.

Komunikacja miejska i dojazd autem

Sprawdź jakie połączenie autobusowe i tramwajowe są w okolicy. Ile czasu każdego dnia zajmą dojazdy do pracy. Może w pobliżu są ścieżki rowerowe prowadzące do centrum miasta lub do miejsca Twojej pracy. Jeśli jeździsz samochodem, sprawdź organizację ruchu na drogach, którymi będziesz się codziennie przemieszczać.

Sklep, bazar lub miejsca do spacerów z psem

Często zapominamy o tym, że o komforcie naszego życia decyduje bliskość miejsc, które musimy regularnie odwiedzać. Rano każda minuta jest cenna, więc piekarnia lub mały sklep spożywczy obok domu ratują nas przed wychodzeniem do pracy lub szkoły bez śniadania. Jeśli masz psa, to koniecznie sprawdź czy w okolicy jest wybieg dla Twojego pupila.

Przychodnie, szkoły i przedszkola

Jeśli Twoje dzieci są w różnym wieku, tym bardziej zwróć uwagę czy w okolicy są szkoły i przedszkola. Dojazdy do różnych szkół pochłoną sporo czasu. Z kolei osoby starsze powinny zwrócić uwagę na bliskość placówek medycznych.

Informacje o najbliżej zlokalizowanych sklepach, urzędach i przystankach komunikacji miejskiej bez trudu znajdziesz w internecie. Jednak nic nie zastąpi spaceru, podczas którego dużo lepiej poznasz okolicę, do czego zachęcamy. Może przy okazji znajdziesz nowe tereny spacerowe albo zwrócisz uwagę na urokliwą kawiarenkę, w której można umówić się ze znajomymi na kawę?

Pozostałe porady