Czy kupno nieruchomości to dobra inwestycja kapitału?

Strona główna » Porady » Czy kupno nieruchomości to dobra inwestycja kapitału?
Czy kupno nieruchomości to dobra inwestycja kapitału?

Odpowiednie i mądre inwestowanie swojego kapitału może przynieść naprawdę wiele korzyści. Od wielu lat panuje przeświadczenie, że jednym z lepszych pomysłów na inteligentne lokowanie swoich pieniędzy jest inwestycja w nieruchomości. Mówi się, że zakup mieszkania czy domu to bezpieczne działanie, nie bez powodu więc z tego sposobu inwestowania korzysta coraz więcej osób. Czy rzeczywiście kupno nieruchomości to dobra inwestycja kapitału? Koniecznie czytaj dalej ten wpis, wszystko wyjaśniamy!

Czy nieruchomości to inwestycje dla każdego?

Pomimo tego, że właśnie ten sposób lokowania kapitału jest bezpieczny i w miarę prosty to nie nadaje się on dla każdego. Dla kogo będzie więc odpowiedni? Na taką inwestycję powinny się decydować przede wszystkim osoby, które myślą o inwestycji długoterminowej i nie przeszkadza im pewnego rodzaju zamrożenie funduszy na dłuższy czas.  Inwestycje kapitału w nieruchomości są także przeznaczone dla osób, które nie potrzebują mieć stałego i swobodnego dostępu na przykład do mieszkania czy domu (w przypadku wynajmu tych miejsc).

Jak się przygotować do odpowiedzialnego inwestowania w nieruchomości?

Aby zakupione nieruchomości mogły przynosić zysk, należy się do inwestowania w nie w odpowiedni sposób przygotować. Jak? Między innym wziąć pod uwagę lokalizację Twojej nieruchomości – wszyscy doskonale wiedzą bowiem, że te mieszczące się w dobrze skomunikowanych są dużo atrakcyjniejsze. Wpływ na ich atrakcyjność dla potencjalnych zainteresowanych wynajmem mają również obiekty, które będą się znajdować w bliskim sąsiedztwie – chodzi oczywiście o sklepy, szkoły czy komunikację miejską. Przygotowania do inwestowania w nieruchomości warto poprzedzić analizą rynku i zdecydowaniem komu chcesz wynajmować swoje mieszkanie czy dom – układ ich pomieszczeń, a także ich ilość ma w tym przypadku duże znaczenie.

Jeśli myślisz o pierwszym zakupie mieszkania w Bydgoszczy pod kątem inwestycji i nie wiesz od czego zacząć, dobrze jest skierować się do dewelopera, który ma bogate doświadczenie na rynku nieruchomości i obsłudze najmu.

W Arkada Invest od lat pomagamy zarówno początkującym, jak i doświadczonym inwestorom w wyborze optymalnych mieszkań pod wynajem, które szybko znajdują najemców.

Czy lokowanie kapitału w nieruchomościach jest obarczone ryzykiem?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – tak, jak wszystko inne. Nie jest to co prawda wielkie ryzyko, ale działając na własną rękę należy się liczyć między innymi z wyzwaniami jakimi są znalezienie najemcy, załatwianie formalności czy z ewentualnym przestojem w wynajmie na rynku nieruchomości. Sprawa wygląda zupełnie inaczej, jeśli powierzysz wszystkie te zadania na zewnątrz. Wtedy nie musisz martwić się o znalezienie najemcy, załatwianie różnego rodzaju formalności czy dłuższe przestoje, ponieważ nad wszystkim czuwa doświadczona firma. I my jako Arkada Invest możemy Ci w tym pomóc.

Pozostałe porady