Czy opłaca się kupić mieszkanie na wczesnym etapie realizacji?

Strona główna » Porady » Czy opłaca się kupić mieszkanie na wczesnym etapie realizacji?
Czy opłaca się kupić mieszkanie na wczesnym etapie realizacji?

Myślisz o kupieniu nieruchomości w Bydgoszczy od dewelopera? Jeśli tak, czeka Cię wybór pomiędzy mieszkaniem na wczesnym etapie realizacji, a tym niemal gotowym do odbioru. Każda opcja jest dobra, jednak to ta pierwsza może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego, tak uważamy? Poznaj powody, dla których warto zdecydować się na nieruchomość już w początkowej fazie sprzedaży i realizacji.

Zakup mieszkania to inwestycja

Wybór nieruchomości, która nie została jeszcze nawet zbudowana, dla niektórych wydaje się sporym ryzykiem. Przyszłe cztery kąty istnieją bowiem wyłącznie na rysunku projektowym, a czas oczekiwania na przeprowadzkę znacznie się wydłuża. Na szczęście na bydgoskim rynku mieszkań deweloperskich można znaleźć doświadczonych i sprawdzonych deweloperów, którzy stosują zasady umowy deweloperskiej i zakładają rachunki powiernicze, które zabezpieczają pieniądze wpłacane na poczet kupowanego mieszkania.

Przeczytaj również na naszym blogu, po czym poznać dobrego dewelopera, klikając w ten link.

Atrakcyjna cena mieszkania w Bydgoszczy na wczesnym etapie

W podjęciu decyzji o zakupie nieruchomości niejednokrotnie bardzo pomocna okazuje się cena, która w tej fazie sprzedaży potrafi być naprawdę okazyjna. Pierwsi klienci nowej inwestycji bardzo często mają możliwość otrzymania atrakcyjnej zniżki od dewelopera. Warto wiedzieć, że ceny mieszkań podczas przedsprzedaży są niższe, ale są też tymczasowe i obowiązują tylko przez określony czas lub do momentu sprzedaży ustalonej liczby mieszkań. Po tej fazie ceny te zazwyczaj idą w górę, dlatego niewątpliwą zaletą jest tutaj niższa cena.

Mieszkanie od dewelopera szyte na miarę

Sporą zaletą takiego rozwiązania jest też możliwość wyboru dokładnie takiego lokum, o jakim marzysz, biorąc pod uwagę metraż, układ czy piętro. Innymi słowy – na tym etapie wybór mieszkań deweloperskich jest po prostu dużo większy.

Wczesny etap inwestycji to także świetna okazja na to, aby podjąć z deweloperem negocjacje. Istnieje wówczas możliwość dostosowania wnętrza do własnych potrzeb pod względem projektowym. Do czasu, kiedy w wybranym mieszkaniu nie zostały jeszcze wymurowane ścianki działowe, często można zadecydować o ich przesunięciu, ale też zaplanować dokładny rozkład instalacji. To ostatecznie znacznie obniża koszty, gdy takich zmian wykonuje deweloper na etapie budowy, a nie właściciel już po odbiorze mieszkania.

Mieszkanie we wczesnej fazie realizacji – to się opłaca!

Nieruchomości z rynku pierwotnego cieszą się ogromną popularnością – nie bez przyczyny. Wyobraź sobie: zostajesz pierwszym właścicielem, korzystasz z atrakcyjnej promocji na start, zyskujesz możliwość wpłynięcia na to, w jaki sposób zostanie wykończone wnętrze Twojego przyszłego mieszkania. Prawda, że brzmi świetnie? Kupno mieszkania w Bydgoszczy na wczesnym etapie realizacji wiążę się z wieloma korzyściami – sprawdź, co mamy do zaoferowania w tym zakresie.

OFERTA NOWYCH MIESZKAŃ W BYDGOSZCZY – zobacz wszystkie osiedla.

Pozostałe porady