Po czym poznać dobrego dewelopera?

Strona główna » Porady » Po czym poznać dobrego dewelopera?
Po czym poznać dobrego dewelopera?

Jeśli szukacie nowego mieszkania w Bydgoszczy na rynku pierwotnym, oprócz samej lokalizacji, układu pomieszczeń i wszelkich udogodnień, warto przyjrzeć się samemu deweloperowi. Kwestia ta choć często zapominana, powinna odgrywać duże znaczenie podczas wyboru oferty mieszkaniowej. Zatem po czym poznać dobrego dewelopera?

Doświadczenie dewelopera

Lata działalności i doświadczenie w budownictwie – to dwie najważniejsze kwestie, które powinny być sprawdzone w pierwszej kolejności. Upewnijcie się, że deweloper, u którego chcecie kupić nowe mieszkanie w Bydgoszczy ma za sobą wiele lat owocnej działalności na rynku nieruchomości oraz czy należy do Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Mogą o tym świadczyć nagrody i wyróżnienia, które z pewnością znajdziecie na stronie internetowej. Nie bez znaczenia jest także doświadczenie w budownictwie mieszkaniowym. Warto przyjrzeć się dotychczasowym realizacjom dewelopera, które są wizytówką jego pracy.

Obsługa klienta

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę jest obsługa klienta, jaka ma miejsce na etapie poszukiwań wymarzonego mieszkania, w trakcie zakupu, jak i po nim. Dobry deweloper na pewno nie zostawi Was w potrzebie nawet po zrealizowaniu transakcji sprzedaży mieszkania. Już podczas pierwszego spotkania w biurze sprzedaży warto dowiedzieć się jak najwięcej na temat obsługi posprzedażowej i dodatkowych opcjach, takich jak profesjonalna obsługa najmu, doradztwo kredytowe, konsultacje ze specjalistą ws. zmian lokatorskich i aranżacji wnętrz czy też dodatkowe korzyści w formie zniżek na wykończenie nowego mieszkania. Wówczas będziecie mieć pewność, co do jakości obsługi klienta.

Jakość inwestycji

Pamiętajcie, żeby nie sugerować się najniższymi cenami. Bardzo niskie ceny powinny wzbudzić Wasze podejrzenia, ponieważ niskie koszty mogą mieć wpływ na jakość wykonania inwestycji. Za wyższą ceną idzie też standard i jakość, które w przypadku zakupu nieruchomości mają kluczowe znaczenie.

Pozostałe porady