Gdzie powstają nowe inwestycje i mieszkania w Bydgoszczy?

Strona główna » Porady » Gdzie powstają nowe inwestycje i mieszkania w Bydgoszczy?
Gdzie powstają nowe inwestycje i mieszkania w Bydgoszczy?

Bydgoszcz to miasto, które realizuje plan nieustannego rozwoju, stając się perspektywicznym miejscem do życia, pracy i inwestycji – także w nowe mieszkania. Dlaczego warto zainteresować się tym urokliwym miastem nad Wisłą?

Nowe inwestycje w Bydgoszczy

Historia Bydgoszczy stanowi nieodłączny element jej tożsamości, ale to teraz, w obliczu nowych inwestycji, miasto naprawdę się rozwija. Najważniejszą kwestią, która przyciąga uwagę zarówno mieszkańców, jak i inwestorów, są nowe inwestycje. Miasto to stawia na rozwijanie swojej infrastruktury i oferuje nowe projekty, które wprowadzają pozytywne zmiany w życiu jego mieszkańców. Jednym z przykładów jest rozbudowa sieci komunikacyjnej, która sprawia, że podróże po mieście stają się wygodne i efektywne. Nowe trasy rowerowe, kładki nad rzeką i mosty tworzą idealne warunki dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu.

Bydgoszcz to także miasto kultury i edukacji. Działa tu wiele renomowanych uczelni wyższych i placówek kulturalnych. Mowa między innymi o Politechnice Bydgoskiej, Operze Nova, Filharmonii Pomorskiej czy Teatrze Polskim.

Inwestorzy znajdą tu dogodne warunki do rozwoju swoich przedsięwzięć. Miasto wspiera rozwijanie biznesu, oferując nowoczesne biurowce, a także dostęp do wykwalifikowanych kadr. To sprawia, że Bydgoszcz staje się atrakcyjnym miejscem do inwestowania.

Oprócz tego, Bydgoszcz dba o swoje otoczenie naturalne i przyjazne jest dla miłośników przyrody. Liczne parki i tereny zielone pozwalają na relaks i kontakt z naturą w samym centrum miasta. Rzeka Wisła i jej nowe nadbrzeże w Fordonie, a także Kanał Bydgoski przepływający przez zachodnią część miasta, to doskonałe miejsca na spędzanie czasu na świeżym powietrzu, a nadbrzeżne alejki zachęcają do spacerów i rekreacji.

nowe mieszkania fordon produkcyjna
Nowe osiedle forDOM, ul. Produkcyjna, Fordon – Bydgoszcz

Nowe mieszkania w Fordonie

Jedną z bardziej interesujących inwestycji mieszkaniowych w Bydgoszczy jest osiedle forDOM zlokalizowane w zielonej dzielnicy Fordon. To nowoczesne osiedle powstaje przy ulicy Produkcyjnej 3 w Bydgoszczy.

Lokalizacja ta zdecydowanie zasługuje na uwagę ze względu na doskonałe położenie. Dlaczego? Ulicę dalej, przy ul. Sielskiej znajduje się Szkoła Podstawowa nr 27, co jest ważną informacją dla wszystkich szukających nowego miejsca do życia, przyjaznego rodzinom z dziećmi wchodzącym w wiek szkolny. Z kolei dostęp do całego zaplecza handlowo-usługowego i większych marketów zajmuje jedynie 5 minut autem. Warto jednak dodać, że zarówno szybkie zakupy, odebranie paczki, jak i wyjście do osiedlowej piekarni, zajmuje dosłownie chwilę.

szkoła podstawowa fordon sielska
Szkoła Podstawowa nr 27, ul. Sielska, Fordon – Bydgoszcz

Inwestycja forDOM to kompleks nowoczesnych, ogrodzonych budynków tworzących w Fordonie nowe osiedle, na terenie którego znajduje się plac zabaw dla dzieci oraz miejsca parkingowe. Obecnie ukończone zostały dwa z planowanych trzech etapów. Budynki A oraz B liczą kolejno 91 i 63 mieszkania o metrażach od 31 do 82 metrów kwadratowych. Wkrótce w sprzedaży pojawią się nowe mieszkania w ostatnim etapie osiedla, o którym więcej napiszemy na stronie inwestycji forDOM >>>.

Nowe osiedle mieszkań nad Kanałem Bydgoskim

Nowe mieszkania to także coś, co przyciąga do Bydgoszczy rzeszę inwestorów. Nowoczesne budynki mieszkalne i ich naturalne, zielone otoczenie z pewnością w następnych latach nie będą mniej popularne. Jedną z atrakcyjniejszych inwestycji w Bydgoszczy, ze względu na zaciszne położenie, z dala od tłumów i ruchliwych ulic, dobre połączenie komunikacyjne oraz zielone otoczenie jest na nowe osiedle mieszkań na Flisach / Czyżkówku o nazwie Nowe Flisy. Więcej o tej inwestycji przeczytaj na stronie Nowe Flisy >>>.

Sąsiedztwo Kanału Bydgoskiego to coś, co spodoba się ludziom lubiącym spędzać czas wolny w otoczeniu zieleni. Z kolei bliskość głównych arterii drogowych umożliwia łatwy dostęp do innych dzielnic i centrum miasta. Lokalizacja ta pozwala na przedostanie się tam samochodem nawet w 7 minut!

Nowe Flisy, bo tak nazywa się nowa inwestycja w Bydgoszczy to niezwykły projekt kameralnych, bo zaledwie 3-piętrowych budynków wyposażonych w nowoczesne, cichobieżne windy oraz podziemne hale garażowe. Na terenie osiedla nie zabraknie też placu zabaw dla dzieci oraz przyjemnych terenów zielonych. W każdym z 8 budynków z kolei na przyszłych mieszkańców już teraz czekają mieszkania na sprzedaż o atrakcyjnych układach 2, 3, 4 i 5-pokojowych.

nowa inwestycja nowe flisy w Bydgoszczy
Nowa inwestycja w Bydgoszczy – osiedle Nowe Flisy, ul. Flisacka nad Kanałem Bydgoskim

Pozostałe porady