Salon z aneksem kuchennym na 20 m2 – jak go sprytnie urządzić?

Strona główna » Porady » Salon z aneksem kuchennym na 20 m2 – jak go sprytnie urządzić?
Salon z aneksem kuchennym na 20 m2 – jak go sprytnie urządzić?

Po kupieniu mieszkania przychodzi czas na jego urządzenie. To angażujące i pełne emocji zajęcie wymaga jednak dobrego planu. Dziś zastanowimy się, jak sprytnie zaaranżować salon z aneksem kuchennym na powierzchni 20 m2.

By mieszkanie wyglądało jak marzenie, często już na etapie wyboru mieszkania od dewelopera, a już na pewno na chwilę przed odbiorem kluczy do nowego mieszkania w Bydgoszczy, warto dobrze zastanowić się nad aranżacją wnętrza. Szczególnie, jeśli mamy do czynienia z nieco mniejszym metrażem lub nietypowym układem pomieszczeń.

Salon z aneksem kuchennym to najczęstsze rozwiązanie spotykane w ofertach mieszkań deweloperskich. Dzięki temu mieszkanie zyskuje dodatkowe metry kwadratowe na odrębną sypialnię lub dodatkowy pokój. Ciekawych pomysłów i sprytnych rozwiązań w zaaranżowaniu przestrzeni salonu i aneksu kuchennego nie brakuje. Poznajmy kilka z nich.

Salon z aneksem – pomysły na aranżację

Na wstępnie pamiętajmy o jednym: kuchnia i salon pełnią w domu odrębne funkcje, dlatego warto je wydzielić. Jak? W ciekawym wyróżnieniu strefy kuchennej i wypoczynkowej sprawdzi się na przykład klasyczny stół jadalniany lub narożnik.

Miłośnicy nieco bardziej nowoczesnych i zarazem kompaktowych rozwiązań do urządzenia takiej przestrzeni mogą wykorzystać wyspę kuchenną. Z jednej strony to dodatkowy blat roboczy, który jest w kuchni niezbędny, a z drugiej – inna wersja stołu, z którego można korzystać na wiele sposobów.

Co z aneksem? Jeśli mieszkanie jest niewielkie, warto pozostawić w niej otwartą przestrzeń wychodzącą na salon. Wybór takiego rozwiązania zaleca się zwłaszcza w pomieszczeniach liczących 20 m2 lub mniejszych. Dobrze, jeśli zabudowa aneksu znajdzie jednocześnie się naprzeciwko balkonu bądź w pobliżu dużego okna, aby doświetlić blat roboczy. Jeśli jest to aneks kuchenny bez okna warto postawić na dobre oświetlenie w postaci górnej lampy, a także na ledowe podświetlenie szafek. Sprytnym zabiegiem aranżacyjnym jest także umieszczenie lodówki w zabudowie.

Nie bez znaczenia będzie również styl, w jakim urządzimy wnętrze. W przypadku niewielkich pomieszczeń na ok. 20 m2 warto postawić na spójne kolory i materiały tworzące harmonię we wnętrzu. Meble w strefie wypoczynkowej, jak i całość zabudowy kuchennej, powinny tworzyć spójną całość – zarówno pod względem wykończenia, jak i zastosowanych detali. W ten sposób uzyskamy ciekawy efekt: zwiększymy estetykę i funkcjonalność pomieszczenia, co sprawi zarazem, że wyda się ono o wiele przestronniejsze.

Aneks kuchenny otwarty na salon – skorzystaj z porad profesjonalistów

Salon z aneksem 20 m2 można urządzić samodzielnie lub zlecić to zadanie profesjonalistom – na przykład współpracującym bezpośrednio z firmą deweloperską. Opcja ta uwzględnia m.in. konsultacje z ekspertem od wystroju wnętrz czy wykonanie projektu uwzględniającego potrzeby lokatorów. W Arkada Invest współpracujemy z wieloma firmami specjalizującymi się w projektowaniu wnętrz. Co więcej, kupując u nas mieszkanie, klienci otrzymują od nas specjalne karty rabatowe do Salonów, które udzielają dodatkowych zniżek na wykończenie wnętrza.

Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na urządzenie salonu z aneksem kuchennym. Mamy nadzieję, że te rozwiązania będą dla Was inspirujące.

salon z aneksem w beżu

salon z aneksem brązy i pomarańcz

salon z aneksem turkus i drewno

Pozostałe porady