Zmiana mieszkania na nowe od dewelopera. Jak się przygotować do przeprowadzki?

Strona główna » Porady » Zmiana mieszkania na nowe od dewelopera. Jak się przygotować do przeprowadzki?
Zmiana mieszkania na nowe od dewelopera. Jak się przygotować do przeprowadzki?

Wraz z upływem czasu, w życiu pojawiają się nowe możliwości, ale też nowe potrzeby – także te mieszkaniowe. Aktualnie rynek nieruchomości, a zwłaszcza rynek mieszkań deweloperskich w Bydgoszczy, jest bardzo urozmaicony i oferuje różnego rodzaju lokale mieszkalne. Nic dziwnego, że przy tak bogatej ofercie mieszkań dostępnych u lokalnych deweloperów, coraz więcej osób rozważa zmianę starego mieszkania na nowe od dewelopera. Wraz z zakupem nowego „M”, gdy nadejdzie już czas odbioru kluczy i remontu, przyjdzie także czas na przeprowadzkę. Jak się do niej przygotować? Podpowiadamy!

Dlaczego zmieniamy mieszkanie na nowe od dewelopera?

Powodów jest co najmniej kilka. Nowe mieszkanie deweloperskie w Bydgoszczy to przede wszystkim nowy budynek posiadający wiele udogodnień dla mieszkańców. Chodzi przede wszystkim o dostępność windy w bloku, dzięki której nie trzeba wchodzić po schodach z zakupami lub wózkiem na 3 piętro. Ale nie tylko – wraz z nowymi budynkami od dewelopera powstają także nowe miejsca parkingowe, co poprawia komfort parkowania samochodu w miejscu zamieszkania.

Innym powodem, dla którego osoby mieszkające w starym budownictwie decydują się na nowe mieszkanie kupione bezpośrednio u dewelopera jest możliwość własnej aranżacji wnętrza od samego początku. To bardzo ważny argument, ponieważ aktualnie koszt generalnego remontu starego jest znacznie wyższy niż w przypadku wykończenia nowego mieszkania pod klucz. W świeżym lokum mamy już bowiem nowoczesne instalacje wod-kan, ogrzewania i elektryczne.

Przeprowadzka do nowego mieszkania

Zmiana miejsca zamieszkania to ogromny krok. Najczęściej jednak przeprowadzki dotyczą zmiany samej ulicy. Często zdarza się tak, że jeśli ktoś od lat mieszka w Bydgoszczy, na określonym osiedlu, nowego mieszkania poszukuje w znanej mu lokalizacji. Wtedy przeprowadzka ogranicza się do przeniesienia o kilka kilometrów dalej. Mimo to, przeprowadzka wywołuje sporo emocji. Jest to związane z koniecznością dopełnienia najważniejszych formalności i ogarnięcia spraw związanych z logistyką.

Jak zaplanować przeprowadzkę?

W wielu czynnościach i procesach ważne jest właściwe zaplanowanie poszczególnych czynności. Nie inaczej jest oczywiście w przypadku przeprowadzki. Przemyślane działania z pewnością sprawią, że będzie ona znacznie mniej stresującym procesem. Najlepiej przygotować sobie specjalny notes, który pozwoli nam zanotować najważniejsze informacje.

  • Po pierwsze, musi się w nim znaleźć lista przedmiotów oraz sprzętów, które należy wziąć ze sobą do nowego lokum – podczas pakowania w kartony wystarczy skreślać kolejne pozycje. Kwestia priorytetów powinna być ustalona dużo wcześniej.
  • Kolejny krok to rzecz jasna najważniejsze formalności takie jak, chociażby dokumenty związane z wypowiedzeniem starego mieszkania czy uiszczeniem wszelkich zaległych opłat.
  • Wszystkie dokumenty, podobnie jak klucze, powinny znajdować się zawsze w jednym, łatwo dostępnym dla Ciebie miejscu, o którym będziesz pamiętać w czasie pakowania i przewożenia swojego dobytku.
  • Zazwyczaj dobytek ze starego mieszkania pakujemy w wygodne do przenoszenia kartony. Jest to oczywiście świetny sposób, o ile we właściwy sposób wszystkie przedmioty zostaną przez nas posegregowane kategoriami, bądź pomieszczeniami.
  • Nie zapomnij również o właściwym opisaniu poszczególnych pudełek – znacznie ułatwi to rozpakowywanie i lokowanie przedmiotów w nowym mieszkaniu.

To tylko garść pomysłów na sprawną przeprowadzkę. Zastosowanie ich pomoże Ci jednak oszczędzić sporo czasu i niepotrzebnego stresu. Powodzenia!

Pozostałe porady