Nowe mieszkanie w Bydgoszczy? Zamieszkaj na Czyżkówku

Strona główna » Porady » Nowe mieszkanie w Bydgoszczy? Zamieszkaj na Czyżkówku
Nowe mieszkanie w Bydgoszczy? Zamieszkaj na Czyżkówku

Bydgoszcz to prężnie rozwijające się miasto, które przyciąga coraz większą liczbę mieszkańców. Miasto to staje się trafnym wyborem dla wszystkich szukających złotego środka pomiędzy mieszkaniem w dużej metropolii, a spokojnym miastem. Szczególnie atrakcyjną lokalizacją jest Czyżkówko. Osiedle położone w zachodniej części Bydgoszczy, którego największą zaletą jest szybki dojazd do centrum miasta oraz sąsiedztwo terenów zielonych. To powoduje, że dla wielu Bydgoszczan lokalizacja ta jest najlepszym miejscem do życia. 

Bydgoskie Czyżkówko i jego zabudowa

Osiedle to cechuje się niską zabudową mieszkalną, w której dominują domki jednorodzinne, albo nieduże budynki wielorodzinne. A za największy atut tej części miasta uznaje się czyste powietrze i sąsiadujące zielone otoczenie. Mowa między innymi o Kanale Bydgoskim, Brdzie, parkach i lasach, w których można się zrelaksować podczas spacerów, jazdy rowerem czy innych aktywności fizycznych.

Nowe Flisy – osiedle na Czyżkówku

Bydgoski deweloper Arkada Invest rozpoczął właśnie pierwsze prace nad realizacją kolejnej inwestycji mieszkaniowej w Bydgoszczy. Nowe Flisy – bo tak nazywa się najnowsza inwestycja – powstanie przy ulicy Flisackiej 17A, na Flisach / Czyżkówku. Siedem trzypiętrowych budynków z windami już w niedalekiej przyszłości będzie czekać na swoich nowych właścicieli.

nowe flisy - nowa inwestycja bydgoszcz

Dlaczego warto kupić nowe mieszkanie w Czyżkówku?

Jeśli chodzi o najbliższą lokalizację dla inwestycji Nowe Flisy, jej największym atutem jest bezpośrednie położenie przy Kanale Bydgoskim, a więc sąsiadująca natura, otoczenie wysokimi, zielonymi drzewami oraz spokój. Tuż obok znajduje się sklep Biedronka (zaledwie 2 minuty pieszo), gdzie można zaopatrzyć się w codzienne zakupy.

Nie brakuje również stacji paliwowych. To niezwykle ważny atut dla wszystkich osób przemieszczających się samochodem. Przyszli mieszkańcy mogą liczyć również na dogodny dojazd zarówno do centrum Bydgoszczy, jak i wszystkich krańców miasta. Z kolei osoby korzystające z komunikacji miejskiej z pewnością ucieszy duża liczba linii autobusowych przebiegających w okolicy, dzięki czemu mieszkańcy mogą używać komunikacji miejskiej do transportu na terenie miasta.

Z kolei do biurowca Biznes Park Okole, znajdującego się przy ulicy Kraszewskiego 1 jest zaledwie 1,2 km. Tam swoje siedziby mają międzynarodowe firmy takie jak ATOS czy Livingston.

Szkoły, przedszkola, apteki i sklepy – wszystko to będzie na wyciągnięcie ręki. W okolicy znajduje się także dużo atrakcji dla dzieci oraz dla osób aktywnych. Orlik, hala sportowa czy plac zabaw to jedynie kilka propozycji miejsc do spędzania czasu wolnego. Nie brakuje także licznych terenów zielonych, wprost stworzonych dla miłośników biegania czy jazdy na rowerze. Rowerzystów ucieszy także informacja o dużej liczbie ścieżek rowerowych. To również wspaniałe miejsce do spacerów z rodziną i przyjaciółmi oraz psami. Niedaleko znajduje się malowniczy Kanał Bydgoski. Jeśli zależy Ci na wszystkich wymienionych atutach, to nowe mieszkanie na osiedlu Nowe Flisy w Bydgoszczy na Czyżkówku, będzie dla Ciebie odpowiednim miejscem.

Więcej na temat mieszkań w inwestycji Nowe Flisy w Bydgoszczy znajduje się na stronie osiedla.

Pozostałe porady