Czy warto kupić mieszkanie w Bydgoszczy, które jest w budowie?

Strona główna » Porady » Czy warto kupić mieszkanie w Bydgoszczy, które jest w budowie?
Czy warto kupić mieszkanie w Bydgoszczy, które jest w budowie?

Własne mieszkanie w Bydgoszczy to marzenie wielu osób, stanowiące nie tylko zapewnienie miejsca do zamieszkania, ale też doskonałą inwestycję, która będzie zabezpieczeniem na przyszłość. Na rynku dostępnych jest wiele opcji. Jednak coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania na bardzo wczesnym etapie sprzedaży, a więc jeszcze wtedy, gdy mieszkanie jest w budowie lub budowa inwestycji deweloperskiej dopiero ma się rozpocząć. Czy taki wczesny zakup mieszkania się opłaca i dlaczego wiele osób podejmuje decyzję o zakupie już na etapie przedsprzedaży? 

Zakup mieszkania w budowie to większy wybór i niższa cena

Decydując się na zakup mieszkania w budowie, mamy po prostu większy wybór. Gdy deweloper rozpoczyna przedsprzedaż inwestycji mieszkaniowej jest dostępna pełna pula mieszkań. A to oznacza możliwość wyboru najlepszego mieszkania dla siebie. Będąc świadomi i znając swoje preferencje mamy konkretne wymagania dotyczące układu i metrażu mieszkania. Kupując mieszkanie, które jest wciąż w budowie, mamy więc znacznie większą różnorodność dostępnych opcji. Ponadto ceny mieszkań w budowie są z reguły niższe w porównaniu do tych już wybudowanych i gotowych do zamieszkania. Wczesna faza budowy pozwala nam zatem na większy wybór oraz niższe koszty zakupu mieszkania z rynku pierwotnego.

Czy zakup mieszkania w budowie jest bezpieczny?

Zakup mieszkania od solidnego dewelopera jest bezpieczny. Aby się o tym przekonać, warto prześwietlić aktualną sytuację dewelopera, a także zapoznać się z dotychczasowymi realizacjami inwestora. Chcąc dowiedzieć się więcej polecamy także zapoznać się z naszymi artykułami:

Kupno mieszkania w budowie może być atrakcyjną opcją dla osób poszukujących własnego lokum. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i gotowości do podjęcia decyzji. Warto dokładnie zbadać rynek nieruchomości w Bydgoszczy, skonsultować się z profesjonalistami i dokładnie zapoznać się z warunkami umowy przed dokonaniem wyboru.

Aktualne mieszkania w Bydgoszczy na sprzedaży

Szukasz komfortowego mieszkania dla siebie lub z myślą o inwestycji? Zapoznaj się z naszymi inwestycjami mieszkaniowymi w Bydgoszczy:

Pozostałe porady